Комшиќ со порака до меѓународниот фактор: Ако вие не го спречите Додик, ќе го спречиме ние

Актуелниот претседавач со Претседателството на БиХ, Жељко Комшиќ изјави дека доколку странците не го спречат српскиот член на трипартитното тело, Милорад Додик, кого го нарекува „разбојник“,...

БиХ: Здравствените работници во Коњиц ги соблекоа белите мантили поради неисплатени плати

Здравствените работници собрани пред Општата болница ги соблекоа белите мантили и, како што јавува Фена, се простија од долгогодишните работни места. Здравствените работници во градот Коњиц...

Европратеникот Вајц: Генерали на НАТО гарантираат дека може да се распоредат 6.000 војници во БиХ во рок од 24 часа до една недела

Европратеникот Томас Вајц, кој е во посета на БиХ заедно со претседавачот на Делегацијата на Европскиот парламент за соработка со БиХ и Косово, Ромео Франц, во...