БиХ: По смената на обвинителката Тадиќ за нејзин наследник именуван обвинител од Република Српска

Високиот судски и обвинителски совет на Босна и Херцеговина (ВСТВ) денеска го назначи Миленко Кајганиќ за вршител на должноста главен обвинител на Обвинителството на БиХ, откако...

(Видео) Ердоган пристигна во Сараево на венчавка на ќерката на Бакир Изетбеговиќ

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, во придружба на сопругата Емина, пристигна на шеријатската венчавка на Јасмина Изетбеговиќ, ќерка на Бакир и Себија Изетбеговиќ што се одржува...