Русковска: Ако Боки 13 има докази дека постапувам незаконски нека ги достави до Јовески

Шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција, Вилма Русковска вели дека ако Бојан Јовановски-Боки 13 има докази дека постапувала незаконски, тогаш да ги...

Ѓорчев: Кој од власта му кажал на Боки 13 дека има истрага за него?

Вчера во дел од македонската јавност видовме информации за сведочењето на Зоран Милески – Кичеец. Ако ова е веродостоен извадок од сведочењето, Заев и министрите треба да одговорат на многу серизони прашања, порача Ѓорчев