СДСМ: Членови на ВМРО-ДПМНЕ осомничени дека учествувале во нелегално финансирање партија, истрагата треба да ги даде сите одговори 

Во јавноста со право се поставува прашањето дали парите од препродажбата завршиле во ВМРО-ДПМНЕ, па затоа оваа партија веднаш се стави во заштита на Јаулески и...

Одлука на ДИК: Сто проценти повисок надоместок за членовите на Избирачките одбори

Државната изборна комисија (ДИК) на денешната седница донесе едногласна одлука и за зголемување на паричниот надоместок за членовите на општинските изборни комисии за 20 отсто, а здравствените работници што учествуваа во процесот да добијат по 6.000 денари

БЕСА најверојатно на местото на ДПА во ДИК

Движењето БЕСА очекува да има член на Државната изборна комисија на претстојните локални избори, во спротивно одлуките на Комисијата би биле нелегални и нелегитимни, изјави денеска...