Враќа за довербата уште во дебито: Првенец на Алиоски за Лидс (Видео)

„Пауните“ од „Иланд роуд“ загубија од Еибар со 2:4 за време на подготовките во Австрија, а македонскиот репрезентативец погоди во 74 минута од мечот во кој во игра влезе на почетокот на второто полувреме

(ФОТО)„Деби“ остави пустош зад себе

Над 100.000 куќи се без струја, како последици на ураганот Деби што зафати подрачје од 1.000 километри и нанесе голема штета, поради што десетици илјади Австралијанци...