Дел од корисниците на булеварите „12-та Македонска Бригада“ и „Србија“ денеска без вода

Корисниците на делови од булеварите „12-та Македонска Бригада“ и „Србија“ денеска ќе бидат без вода, соопштија од ЈП „Водовод и канализација“ Скопје. Прекинот во водоснабдувањето е...

Снабдувањето на Маврово со струја непречено, се отстранува дефектот на 35-киловолтниот далековод од електраната Вруток

Екипи на Хидросистемот „Маврово” во текот на снежниот викенд во западниот дел од државата, работеа на дел од далноводите во надлежност на АД ЕСМ, кои ја...

Дел од Центар попладнево без вода

Прекин на водоснабдувањето од 18 часот ќе имаат корисниците на дел од улица „Партениј Зографски“ и потегот од улица „Ѓорги Скрижевски“ до улица „Востаничка“, во општина...

Утре прекин на водоснабдувањето во околината на „Пластичарска“ улица

Јавното претпријатие Водовод и канализација Скопје информира дека утре (среда) без вода ќе бидат корисниците на улиците „376“, „Самоилова“, „Банатска“, потоа Американската Амбасада, Турската Амбасада и...

Без вода делови од Скопје

Поради дефект на приклучна цевка „Ф-1“ на улица „6“ во село Бардовци, прекинато водоснабдување ќе имаат дел од корисниците од селото. Како што информираат од ЈП...

Нов дефект на германскиот државен авион: Хајко Мас, сепак, безбедно слета во Њујорк

Авионот, иако имаше генерален ремонт пред четири месеци, сепак, не можел самостојно да стигне до позицијата за паркирање. Ербас А340 имаше дефект кон крајот на ноември, кога германската канцеларка Ангела Меркел требаше да лета во Буенос Аирес на Самитот Г20

Норвешкиот крузер „Викинг скај“ пристигна во пристаништето во Молде

Крузерот, на кој се наоѓаа над 900 лица, до Молде го довлекоа еден реморкер и два брода. Влечењето на бродот започна претпладнево, откако се подобрија временските услови и се смирија брановите, но и откако беа ставени во функција три од неговите четири мотори по 24. часа минати на отворено море

Нормално полетување и принудно слетување на аеродромот во Тирана

Авионот во кој имало повеќе од 50 патници, меѓу нив и деца, полетал нормално во седум часот и при прелет над Драч почнал да испушта црн чад што се појавил и во пилотската кабина и почнал да се шири во внатрешноста