Акција на војската во Судан: Премиерот Абдула Хамдок и група министри во домашен притвор

Суданските вооружени сили го уапсиле премиерот Абдала Хамдок, група министри, како и лидерите на неколку сојузни држави и политички партии, јави утринава телевизијата „Ал Хадат“, повикувајќи...

Зоран Милески-Кичеец на слобода до правосилност на затворската казна

За укинување на мерката домашен притвор, тој понудил имот како гаранција во вредност, според неговиот адвокат Александар Новаковски, од 240.000 евра, а позитивно мислење дала и обвинителката Вилма Русковска, па одлуката по жалбата од Апелација за тригодишната затворска казна во случајот „Рекет“ ќе ја чека на слобода

Талески во притвор, Општината склучи договор вреден 5 милиони евра

Општина Битола, под палката на градоначалникот во куќен притвор, Владимир Талески, потпиша милионски договор за изградба на северната трибина на градскиот стадион „Тумбе кафе“. Договорот е...