Состанок на владиниот Економски совет: Таргетирани мерки за поддршка на стопанството и граѓаните

Во Владата се одржа состанок со членовите на Економскиот совет.  На состанокот, со кој претседаваше премиерот Димитар Ковачевски се разговарало за актуелната економска состојба во време...

(Видео) Заев: Емитуваната снимка е од ручек со Александар Верушевски пред четири години

Во однос на изборите, тој истакна дека во случај да нема консензус за изборите, тогаш датумот за нивно одржување по Устав и закон е 21 јуни, порача лидерот на СДСМ на денешната прес-конференција

Трет сет економски мерки од 355 милиони евра, вкупниот државен влог над пола милијарда евра

Третиот пакет економски мерки го најави премиерот Оливер Спасовски на денешната прес-конференција и вкупната поддршка со претходните два, како што рече, ќе достигне 550 милиони евра или 5 до 5,5 отсто од БДП и со нив ќе бидат опфатени 730.000 корисници