(Видео) Таксист херој во Ливерпул: Го заклучил бомбашот самоубиец со себе во возилото и го спречил да се разнесе во болница

Едно лице загина во експлозија на бомбаш самоубиец во такси возило во Ливерпул. Преживеа таксистот кој е најзаслужен што е избегната поголема трагедија со оглед експлозивот...

Браќа близнаци планирале напад во Њујорк

Двајца браќа близнаци се уапсени во Њујорк откако полицијата откри околу 15 килограми експлозивен материјал во нивниот стан. Федералното обвинителство на Менхетн соопшти дека едниот брат,...