Кошарка, Еврокуп: Жешка шлаканица за МЗТ Скопје во Загреб

Цедевита го совлада македонскиот првак со 95:61. Одлучувачка за победникот беше третата четвртина што Цедевита ја доби со 18 поени разлика (27:9). „Металците“ во наредното коло, на 7 декември, ќе бидат домаќини на Нижни Новгород

Не оди, па не оди: МЗТ Скопје со петти пораз во Еврокупот

Македонскиот кошаркарски првак загуби на домашен терен од Лиеткабелис со 80:87 и „закован“ е на последното место во групата А со скор 0-5 каков имаат уште Будуќност и Унион Олимпија во Ц, односно, Д конкуренцијата. „Металците“ во петокот го дочекуваат ФМП во АБА лигата