СЈО предложи разговор од Мијалков и Јанкулоска како доказ во „Сопот“

На денешното рочиште за случајот „Сопот“,  Специјалното јавно обвинителство за доказ предложи снимка од разговор меѓу Гордана Јанкуловска и Сашо Мијалков поврзана со случајот. Според специјалниот...

Предизборни кривични пријави за градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ

Четворица актуелни градоначалници од ВМРО-ДПМНЕ изминатиов месец добија кривични пријави од Министерството за внатрешни работи (МВР) за злоупотреба на службената положба за случаи стари по неколку...

Смена во Секторот за внатрешна контрола на МВР, Станчевска се разболе

Помошник министерката за внатрешна контрола и професионални стандарди во МВР, Анета Станчевска, веднаш по насилните протести во Собрание заминала на боледување. На местото на Станчевска министерот Агим...

СЈО: Јанкулоска повикана за случајот „Титаник“

Специјалното јавно обвинителство информира дека поранешната министерка за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска, денеска била во својство на осомничено лице да даде исказ за случајот „Титаник.“ Јанкулоска...