(ВИДЕО) Руски воени хеликоптери МИ-8 речиси во предградието на Украинската метропола

Како што наведува новинарот Кристофер Милер, Русите со хеликоптерите МИ-8 го надлетуваат Меѓународниот аеродром Антонов во Хостомел во Украина. Министерството за внатрешни работи на Украина соопштило...

Активни 10 пожари во моментот во Македонија, повлечени хеликоптерите од Пехчевско

Поради исклучително високите температури, веднаш по пристигнување на петте хеликоптери на местото на големиот шумски пожар во Пехчевско, командантот на ескадрилата донел одлука за нивно повлекување,...

Oбиколка на терен пред ангажман на хеликоптери за гасење на пожарот во Кочани

Од Територијалната противпожарна едница-Кочани информираат дека се прави обиколка на терен пред да се ангажираат хеликоптерите за гасење на пожарот кој вчера попладне избувна во Кочани....