ЛШ: Хет-трик на Роналдо за четврт-финале на Јувентус, Сити го понижи Шалке (Видео)

Португалецот ги постигна сите три гола во триумфот над Атлетико Мадрид во 27. минута, во 48. минута и во 86. минута од пенал за осми трострел во кариерата во Лигата на шампиони. „Граѓаните“ немилосрдни против бундеслигашот на „Етихад“ над кого славеа со 7:0

„Триколорите“, конечно, пробија малер: Жиру за прв хет-трик во 21 век

Тоа му појде од нога на напаѓачот на Арсенал во убедливата победа на Франција против Парагвај со 5:0 во пријателски натпревар одигран во Рен. Уго Лори, пак, го забележа 88 настап за репрезентацијата и го надмина досегашниот рекордер меѓу стативите, Фабијан Бартез

Фудбал, ЛШ: Роналдо со хет-трик го потопи Атлетико Мадрид

Реал Мадрид триумфира со 3:0 во првиот полуфинален дуел со „јорганџиите“ и на праг е на ново финале во елитното клупско натпреварување на УЕФА. Португалецот погоди во 10 минута, во 73. и во 86. за огромна предност на „кралевите“ пред реваншот на „Висенте Калдерон“

Фудбал, ЛЕ: Борусија М. ја покори Фиренца, Лион без милост со Алкмар

Бундеслигашот со неверојатен пресврт во вториот дел ги совладаа „виолетовите“ со 4:2 и ќе очекуваат противник на ждрепката во Нион закажана за петок (24 февруари). Хет-трик на Стиндл за тимот од Менхенгладбах, Олимпик го декласира Алкмар со 7:1