Пораката е примена: Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ќе направат уставни измени кога ќе дојдат на власт

СОЊА КРАМАРСКА „Моите аргументи кои јас ги пренесувам на тие состаноци не се аргументи темелени на инает туку на логичен след на настаните“, рече синоќа лидерот...

Мицкоски сепак на средба со Бербок во резиденцијата на германскиот амбасадор

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок во Скопје се сретна со делегација на ВМРО-ДПМНЕ во резиденцијата на германскиот амбасадор. „Дојче веле“ објави фотографии и видео...

Милионскиот имот на Мицкоски и неговото семејство дел од собраниската дебата

Имотот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски стана една од главните теми за расправа на денешната собраниска седница, откако опозициските пратеници за обвинија власта за криминал....

Стефан Богоев

Богоев: Наместо трка за идеи за иднината на државата, Мицкоски и Апасиев се во мртва трка во национализам

„Апасиев и Мицкоски водат мртва трка во национализам и кој повеќе се додвори на националистичките гласачи, наместо да се во трка на идеи за иднината на...

Секретарот на бугарскиот клуб со Мицкоски и Николоски. Бугарија била спасот за вмровските деца од УМС, вели Чилиманов

ВМРО-ДПМНЕ, никако да се ослободи од „бугарските опашки“ на нивните членови. Последно во низата е натепаниот секретар на бугарскиот клуб Цар Борис Трети од Охрид, Христијан...

Мицко, ма немој да ме ј…

ДРАГАН МИШЕВ Аман до кога? Со фејкерскиот патриотизам, божемната загриженост за иднината, кобајаги  осудите набугарските клубови, на изјавите на бугарските политичари, а сето тоа се ваши...

Ковачевски: Избори во 2024-та, му благодарам на Мицкоски за довербата дека Владата одлично се справува со кризата

Премиерот Димитар Ковачевски денеска уште еднаш рече дека нема да се одржат предвремени парламентарни избори, туку дека изборите ќе се одржат во 2024 година. Тој рече...

Емилија Целакоска

Да се бива или не

Пишува: ЕМИЛИЈА ЦЕЛАКОСКА „Не нѐ бива, не бива држава од нас“ завршува познаникот и се прашувам дали тоа само така го вели како „убаво времево“, или навистина...

За актерите во рускиот свингерај

ЗОРАН БОЈАРОВСКИ Предизвикувајте континуирани кризни состојби, преземајте активности за доведување на противникот во заблуда и постојано поткопувајте и ослабнувајте ги неговите позициии; Креирајте ситуации и наративи...