(Видео) Астронаути рано утринава успешно се вратија од Меѓународната вселенска станица

Третиот тим астронаути на долгорочни мисии, испратени од Space X до Меѓународната вселенска станица, безбедно се врати на Земјата рано утринава. Вселенската капсула Кру Драгон „Спејс...

„Блумберг“: Маск продаде 10 отсто од своите акции во „Тесла“ за повеќе од 1,1 милијарда долари

Основачот на „Тесла“, Илон Маск, продаде акции во вредност над 1,1 милијарда долари, јави „Си-Ен-Би-Си“, повикувајќи се на финансиски документи. Тој продал повеќе од 930.000 акции,...