Омикрон-стелт и натаму доминантен во Македонија

Подваријантата на Омикрон, стелт, останува доминантна во Македонија,  покажува најновиот извештај на Институтот за јавно здравје, во чија лабораторија вчера биле испитувани примероци пристигнати за тестирање...

Стелт подваријантата станува доминантна, денеска е откриена кај 25 заразени со ковид-19

Подваријантата Стелт станува доминантна – таа денеска е потврдена кај 54.4 отсто од  испитуваните 47 примероци во Лабораторијата за вирусологија на Институтот за јавно здравје, односно...

Експлозија на новозаразени со ковид -19: Нови 1.197 позитивни, деветмина скопјани сомнителни на омикрон

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 7.483 тестирања, а регистрирани се 1.197 нови случаи...