Агентот на Јовиќ работи на заминување на играчот од Реал, Интер може да го изнајми во зима

Напаѓачот на Реал Мадрид, Лука Јовиќ, може да го напушти мадридскиот клуб, објави Николо Шира. Според италијанскиот новинар, агентот на 23-годишниот Србин работи на заминување на...

Лига на шампиони: Интер ја реши Борусија Д., Барса на мускули во Прага

„Нероазурите“ го совладаа бундеслигашот со 2:0 на стадионот „Џузепе Меаца“ и се пробија до второто место на табелата во групата Ф во која Каталонците потешко од очекувањата излегоа на крај со Славија (2:1)

Серија А: Интер со максимален ефект под водство на Конте

„Нероазурите“ го совладаа и Лацио со 1:0 во дербито на вечерта и останаа на лидерската позиција на табелата со два бода повеќе од Јувентус. Наполи на Елмас загуби на домашен терен од Калјари со 0:1, Џенова на Пандев одигра 0:0 пред своите гледачи со Болоња

Удар на амбициите за ЛШ: Интер се сопна на Сардинија (Видео)

Калјари славеше над „нероаѕурите“ на Сицилија со 2:1 во првиот меч од 26. рунда во Серија А и направи значајно оддалечување од опасната зона на табелата, а Интер остана трет со 47 бода, два повеќе од Милан и три од Рома

„Газета дело спорт“ тврди: Ракитиќ на лето се сели во Интер за 40 милиони евра

Калчолигашот наводно понудил 35 милиони евра, Каталонците за хрватскиот репрезентативец бараат 45, па оттука и заклучокот дека двете страни се часови до наоѓање на средина во зависност од дополнителните бонуси што ќе бидат вклучени за популарниот Ракета

Англија ликува на сметка на Италија: Ливерпул и Тотенхем ги исфрлија Интер и Наполи од ЛШ

„Црвените“ на „Енфилд“ ги совладаа наполитанците со 1:0 во директниот дуел за второ место во групата Ц, двата меча во Б конкуренцијата завршија без победник (1:1) - „спарси“ ремизираа кај Барселона 1:1, „нероаѕурите“ на домашен терен со ПСВ Ајндховен, расплети што одеа во прилог на премиерлигашот од Лондон