Драган Тевдовски: Платите растат, наплата на даноците е одлична

Макроекономските показатели се движат во одлична насока. Економијата се движи во позитивна насока, а со успешно придвижување кон НАТО и кон ЕУ може да се очекува забрзување на економскиот раст, вели министерот за финансии

(ВИДЕО)Путин: Немаме „валкани“ материјали за Трамп, нападите се смешни

Русија нема никакви материјали што би го компромитирале американскиот претседател Доналд Трамп, изјави рускиот претседател Владимир Путин во интервју за телевизијата „Фокс њуз“. – Немаме никакви...

Коѕијас: Во игра се Северна, Горна или Нова Македонија

Раководството на ПЈРМ носи многу тешка и правилна одлука за која е потребна голема политичка храброст, голема политичка зрелост и мислам дека тоа го покажуваат и ќе го покажат, изјави Коѕијас во интервју за државната ЕРТ