(ВИДЕО)Путин: Немаме „валкани“ материјали за Трамп, нападите се смешни

Русија нема никакви материјали што би го компромитирале американскиот претседател Доналд Трамп, изјави рускиот претседател Владимир Путин во интервју за телевизијата „Фокс њуз“. – Немаме никакви...

Коѕијас: Во игра се Северна, Горна или Нова Македонија

Раководството на ПЈРМ носи многу тешка и правилна одлука за која е потребна голема политичка храброст, голема политичка зрелост и мислам дека тоа го покажуваат и ќе го покажат, изјави Коѕијас во интервју за државната ЕРТ