Принцот Хари го интервјуираше Обама

Барак Обама,поранешниот американски претседател предупреди на неодговорната употреба на социјалните медиуми и нагласи дека ваквите акции го нарушуваат разбирањето на сложените прашања на луѓето и ширењето...

Кирил Поп Христов – Кили: Го живеам мојот сон

Тој беше гостин на Борјан Јовановски во „Ноќно студио“ на ТВ Телма каде говори за својот живот во егзотичната земја, за неговата здравствена состојба, но и како ја доживеал Македонија, од која замина пред три ипол години

СЕММ: Измисленото интервју во „Република“ обид за дезинформирање

Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) преку соопштение реагира на вчерашното измислено интервју со поранешниот претседател на Република Македонија Бранко Црвенковски во онлајн медиумот...

Заев за БТВ: Ја предадов изолираната Македонија, во име на европска

Македонија доби со Договорот за добрососедство со Бугарија, а не загуби ништо. Ние зборуваме на јазик на којшто се разбираме. Само заедно можеме да си помогнеме и да одиме напред, изјави Заев

Руска амбасада ги отфрла тврдењата на Заев за атентат

Руската Амбасада во Скопје денеска преку соопштение ги отфрли како неосновани и ги смета за недозволиви тврдењата на премиерот Зоран Заев дека Руската Федерација наводно била вмешана во обиди за „ликвидација“ и подготвувала такви акции против него