ВИП гостин во турскиот туристички бисер: Бил Гејтс пристигна во Бодрум со јахта долга 107 метри

Основачот на американскиот технолошки гигант „Мајкрософт“, Бил Гејтс го посети Бодрум, еден од бисерите на турскиот туризам. Тој се вкотви во пристаништето со јахтата „Лана“, долга...