Рускоска: Јанева ја избра страната на злото и уште е во филмот „Чарлиеви ангели“

Обвинителката потсети на денот кога сведокот Јордан Камчев (осомничен во ,,Империја”) го пријавил случајот во Обвинителството за борба против организиран криминал и корупција и рече од тоа што го слушнала мислела дека е во некој лош сон. Следното рочиште е закажано за 1 јуни на кое завршни зборови треба да даде одбраната

Циле останува претседател на МОК, Камчев стана негов заменик

Васил Тупурковски повторно е избран за претседател на Македонскиот олимписки комитет. Негови заменици, односно нови потпретседатели, ќе бидат бизнисменот Јордан Камчев и поранешниот кошаркар Благоја Георгиевски...

Мијалков на Камчев Хил

Зградата на Салвадор Аљенде со број 69 е единствената за која во катастарот не можат да се најдат податоци. Но се околу зградата каде живее Мијалков е поседувано од компании на Јордан Камчев