Тешка сообраќајка во Ченто: Автобус на ЈСП се судри со голф, една лице загина, пет патници се повредени

Според првичните информации од Министерството за внатрешни работи (МВР), едно лице го загуби животот во тешката сообраќајна несреќа што се случи вечерва во скопско Ченто. Денеска...

Град Скопје не го коментира случајот со лицето со посебни потреби коешто не било примено во автобус на ЈСП Скопје

Од Град Скопје и денеска нема да го коментираат настанот поврзан со  обвинувањата од Коалицијата „Менуваме“ за дискриминација во врска со лице со посебни потреби на...

Попладнево кај „Раде Кончар“: Опожарен автобус на ЈСП Скопје, нема повредени лица

На булевар „Трета македонска бригада“, кај „Раде Кончар“, пријавено е дека во 18:50 часот настанал пожар во автобус на Јавно сообраќајно претпријатие – Скопје, информира Министерството...

Дезинфекција во автобусите на ЈСП Скопје

Автобусите на ЈСП Скопје секојдневно, пред и по пуштањето во системот на превоз, се предмет на целосна дезинфекција. Мерката како дополнителна, покрај вообичаеното одржување на хигиена,...