Бомба на „Гардијан“ за еуфорија во Манчестер: Роналдо договори кам-бек во Јунајтед

Манчестер јунајтед потврди дека се договори со Кристијано Роналдо за сензационален кам-бек на „Олд Трафорд“, откако раководствата на „црвените ѓаволи“ и на Јувентус нашле заеднички јазик...

ЛШ: Јувентус и Баерн М. со пресврт до три бода, Ц. звезда „настрада“ во Лондон

Со двата гола на Пауло Дибала, италијанскиот првак го совлада Локомотив Москва со 2:1, Баварците подобри од Олимпијакос во Пиреја со 3:2, Тотенхем со пет гола ги испрати „црвено-белите“ кон Белград

Барселона и ПСЖ извисија: Де Лихт во Јувентус, за Ајакс 70 милиони евра

Тинејџерот кој во четврт-финалето на ланското издание на Лигата на шампиони ја елиминира токму „старата дама“ ќе добие договор на пет години, неговата плата по сезона ќе изнесува меѓу 15 и 20 милиони евра, а тимот од Амстердам, чиј капитен беше досега, ќе заработи 70 милиони евра од трансферот