Камчев останува во притвор

Скопскиот Апелационен суд ја одби жалбата на бизнисменот Јордан Камчев, кој бараше да му се укине мерката притвор. За ова, тој, нудеше и гаранција на имот...

Миланов: Процесни скандалозни пропусти во постапката „Плацoви на Водно“ и барање за изземање на Лиле Стефанова

Одбраната на Камчев очекува укинување на притворската мерка бидејќи до судот доставиле гаранција од над 1,9 милион евра. Јордан Камчев е единствениот обвинет во случајот „Плацеви...

КАМЧЕВ НА СУДЕЊЕТО „ПЛАЦЕВИ НА ВОДНО“: Јас и мојата мајка во оваа постапка ќе останеме чисти

Ниту еден од шесттемина обвинети лица за случајот „Плацеви на Водно“ денеска во скопскиот Кривичен суд не признаа вина. Обвинителството Груевски го обвини за две кривични...

Јосифовска потпишала да се врати пасошот на Камчев по налог на Јанева

Заменичката на поранешната специјална јавна обвинителка денеска сведочеше во случајот „Рекет“. Таа тврди и дека Јанева побарала мерката притвор на обвинетиот во „Империја“ Орце Камчев да биде заменета со куќен притвор

Лиле Стефанова доби мандат да продолжи со истрагата за „Империја“

Државниот јавен обвинител Љубомир Јовески ја овласти обвинителката Лиле Стефанова и понатаму да го води  предметот „Империја“, за кој истрагата беше запрена цели 7 месеци.  Предметот...