Албанската полиција нема сознанија дека снимките за бегството на Груевски се избршани

Генералниот директор на албанската полиција, Арди Велиу одби да одговори на интересот на албанските новинари во врска со изјавата на македонскиот државен јавен обвинител Љубомир Јовевски...

Вангеловски одби пред камери да зборува за притворот на Кочан

Голем дел од новинарите денеска одлучија да го бојкотираат брифингот на Вангеловски, поради тоа што претседателот на највисокиот суд во државата одбива за прашања од јавен интерес да зборува пред камери

„Лужники“ во Москва со преку 1.000 камери за СП 2018

Обемниот систем за видео надзор ќе биде инсталиран на трибините и во поттрибинскиот простор во 2017 година. На стадионот ќе се играат четири меча во групната фаза по еден осминафинален и полуфинален и мечот за титулата