Карачиќ за ѕвездените моменти со Вардар во ЛШ: Игравме како деца, за наше задоволство

Хрватот открива дека „црвено-црните“ го повторија успехот во ракометната Лига на шампиони од 2017 година без 21 плата. Играчите и натаму имаат побарувања од клупското раководство кое го ветило 1 септември како рок за исплата на финансиските обврски

Пораз со сладок вкус: Вардар по третпат на Фајналфор турнирот во ракометната ЛШ

„Црвено-црните“ излегоа како севкупни победници во четврт-финалниот двомеч со ПИК Сегед и покрај триумфот на Унгарците на домашен терен со 29:25 (полувреме: 17:9). Залихата што вардарци ја складираа во првиот меч во Скопје, сепак, беше недостижна за составот на Хуан Карлос Пастор во реваншот

Престрелка во Келн – уапсено едно лице

Едно вооружено лице е уапсено денеска во Келн по престрелка во зграда во близина на главната железничка станица, соопшти локалната полиција. Засега нема повеќе детали за настанот,...

Штербик го пропушта дуелот со ПСЖ

Голманот на актуелниот еропски шампион Вардар, Арпад Штербик денеска нема да настапи за „црвено-црните“ во мечот за третото место на Ф4 турнирот во Келн против ПСЖ....

Напред, напред Вардаре:Преку Монпелје по ново финале во ракометната ЛШ

Мечот меѓу македонскиот и европски првак и предизвикувачот од Франција е попладнево (18 ч.) во „Ланксес арена“ во Келн во која, пак, од 15.15 часот ќе се пресметаат ПСЖ (лански финалист) и дебитантот на завршните турнири, Нант на Кире Лазаров

Гол на Чупиќ за пукотници во Скопје: Вардар ја освои ракометната ЛШ

„Црвено-црните“ по голема борба во финалето во Келн го совладаа ПСЖ со 24:23 за најголемиот успех во клупската историја и воопшто на македонскиот машки ракомет. Победоносниот гол беше дел на Иван Чупиќ на три секунди до крајот

Ракомет: Лазаров и Ристовски без медал во Келн, бронзата за Веспрем

Унгарскиот тим ја совлада Барселона со 34:30 во натпревар за третото место на Фајналфор турнирот во Лигата на шампиони. Капитенот на репрезентацијата на Македонија со три гола во утешното финале на „Ланксес арена“