Царовска: Наставата ќе биде со физичко присуство се додека дозволува епидемиолошката состојба

Министерката Мила Царовска очекува дека Владата на седница денеска ќе донесе одлука за почеток на учебната 2021/2022 година со физичко присуство на наставата, по препорака од...

МЗ: Ниеден вакциниран меѓу починатите од Ковид минатата недела, 87,1% невакцинирани меѓу новите случаи

Министерството за здравство започнува со редовни анализи на неделно ниво, која секој петок ќе ја објавува во јавноста, а се однесуваат на процентот на вакцинирани меѓу...

Од понеделник засилени контроли на новите мерки за заштита од Ковид-19

Министерот за економија Крешник Бектеши и директорката на Државен пазарен инспекторат Анета Симеска Димоска, на денешната средба разговарале за спроведувањето на одлуката за превентивните препораки, времените...