Се товарил со таблети, но не го минал Јажинце: Спречен обид за шверц на лекови кон Косово

Службеници од Полициската станица за граничен надзор Рогачево при Регионалниот Центар Север завчера во 19:50 часот спречиле обид за криумчарење на поголема количина на разновидни лекови...

Сомнеж за поставена бомба: Евакуирана автобуската станица во Приштина

Директорот на меѓуградската автобуска станица во Приштина, Арианит Грезда информира дека објектот попладнево бил целосно евакуиран, поради сомневања за поставена експлозивна направа, објави „Газета експрес“. Како...

На Косово уапсени две лица кои му се заканувале на новинарот кој ги нарече криминалци членовите на „Кумановската група“

Косовската полиција уапси две лица кои упатиле смртни закани кон новинарот Вехби Кајтази, поради тоа што ги нарече криминалци членовите на таканаречената „Кумановска група“, односно косовските...