Шеснаесетфинале во фудбалскиот Куп: Шкендија против Кит Го, Вардар кај Победа, Работнички во Виница

Во Фудбалската федерација на Македонија денеска со ждрепка беа одредени двојките за шеснаесетфиналето од националниот Куп. Академија Пандев и Силекс, како финалисти од ланското издание во...

Кошарка: Купот на Македонија од 12 до 14 април

Завршниот турнир требаше да се одигра викендот во Гевгелија, но е одложен за два месеца поради стравичната автобуска несреќа на автопатот Скопје - Тетово во која починаа 14 лица меѓу кои и младиот кошаркар на Гостивар, Јовица Трпевски

„Копа дел реј“: Реал Мадрид во полуфинале, Бензема го мина Уго Санчез

„Кралевите“ и во реванш четвртфиналниот дуел ја поразија Џирона со 3:1 (првиот меч го добија со 4:2) и се придружија на Барселона, на Валенсија и на Бетис во борбата за титула. Францускиот напаѓач со двата гола изби на чело на вечната листа на стрелци на тимот од „Бернабеу“

Поход со стил: Јуве го потопи Милан за 13. Куп титула (Видео)

„Старата дама“ во финалето на Купот на Италија ги декласира „росонерите“ со 4:0. Сите четири погодоци на „Олимпико“ паднаа во второто полувреме од кои два беа дело на Бенатија, еден на Коста, а последниот беше автогол на Калиниќ