Британски медиуми: Бомбашот-самоубиец од Ливерпул прифатил христијанство за полесно да добие азил

Бомбашот-самоубиец кој активира експлозив во такси во неделата во Ливерпул, го подготвувал нападот „најмалку“ седум месеци, соопшти денеска британската полиција. Силите за борба против тероризмот го...

(Видео) Таксист херој во Ливерпул: Го заклучил бомбашот самоубиец со себе во возилото и го спречил да се разнесе во болница

Едно лице загина во експлозија на бомбаш самоубиец во такси возило во Ливерпул. Преживеа таксистот кој е најзаслужен што е избегната поголема трагедија со оглед експлозивот...

Галопира кон титула: Ливерпул му пресуди и на Манчестер Ј. (Видео)

Вирџил ван Дајк во 15. минута и Мохамед Салах во третата од судиското екстра време беа творци на 21 триумф на Ливерпул кој досега собра 64 бода од можни 66, а допрва треба да го одигра и одложениот натпревар со Весте Хем. За тимот на Манчестер јунајтед, пак, ова беше седми пораз во тековниот шампионат по кој е петти на табелата со 34 бода