Циципас по големиот триумф во Лондон: Финалето беше ролеркорстер, чувството е неверојатно

Грчкиот тенисер во финалето го совлада Австриецот Доминик Тим со 6:7, 6:2, 7:6 и со само еден пораз (од Рафаел Надал) го освои највредниот трофеј во кариерата што му донесе 1.300 АТП поени и чек во вредност од 2,650.000 милиони долари

Доаѓа тениската „нова генерација“: Циципас преку Федерер до прво финале во Лондон

Младиот грчки тенисер во полуфиналето го елиминира швајцарскиот ветеран со 6:3, 6:4 и за титулата, во недела во „О2 арена“, ќе игра со подобриот од Доминик Тим и Александар Зверев чиј дуел е закажан за вечерва од 21 часот

Завршен АТП Мастерс: Торино домаќин на престижниот турнир од 2021 до 2025 година

Натпреварите ќе се играат со салата „Пала Алпитур“ чиј капацитет изнесува 12.350 седишта. Објектот се користеше за време на зимските Олимписки игри во 2006 година, во него се играше завршницата на ланското СП во одбојка за мажи и беше дом на кошаркарите на Торино