(Видео)Насилни протести во Мелбурн против Ковид-19 ограничувањата-повредени полицајци и уапсени 200 демонстранти

Неколку полицајци се повредени, а стотици демонстранти беа уапсени денеска во вториот по големина град во Австралија, Мелбурн, при жестоките судири за време на протестите против...