(Видео) Ендрјуз: Ѓоковиќ не е затвореник, може да ја напушти Австралија, ќе му помогнеме

Австралиската министерка за внатрешни работи Карен Ендрјуз рече дека Новак Ѓоковиќ може да ја напушти Австралија кога ќе посака. Притоа таа ги отфрли обвинувањата од семејството...

Сакаше да биде канцеларка, стана министерка: Аналена Бербок е новата шефица на германската дипломатија

Копретседателката на „Зелените“, Аналена Бербок ќе биде нова министерка за надворешни работи на Германија, а со тоа и прва жена на таа функција во земјата, соопштија...

Министерката за труд и социјала со надеж: Измените на Законот за стечајци до крајот на јули

Министерката за труд и социјална политика Јагода Шахпаска очекува пратениците да ги изгласаат измените на Законот за стечајци пред да заминат на годишен одмор. Законот, според...