На работа во американската МЛС: Франк де Бур на кормилото на Атланта јунајтед

Поранешниот репрезентативец на „лалињата“ и член, меѓудругото, на Барселона ја доби довербата на клупската управа пред Карлес Пужол кој, исто така, беше кандидат за наследник на Аргентинецот Херардо Мартино на клупата на тимот од „Мерцедес Бенц арена“