Повиците за насилство на Груевски доведоа до крвавиот четврток

Истражна постапка против 36 лица отвори Основното јавно обивнителство за сторено кривично дело Терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста од член 313 од Кривичниот законик. Денеска...

СДСМ:  Нема амнестија за оние кои се обидоа да убиваат пратеници

Со барањето амнестија за лицата кои на 27 април извршија или беа помагачи на терористичкото загрозување на уставниот поредок и безбедност, ВМРО-ДПМНЕ докажа дека токму тие ги нарачале и стојат зад насилствата на крвавиот четврток

(ВИДЕО) Зијадин Села излезе од болница

Пратеникот од Алијансата за Албанците, Зијадин Села излезе од тетовската болница, каде беше третиран по повредите што ги претрпе за време на нападите во парламентот минатата...