Слатка одмазда на Италијанецот: Балотели ги „поздрави“ Ница и Патрик Виеира

Негово дело беше единствениот погодок на „Велодром“ во Марсеј за победа на тимот на Олимпик со 1:0 со која останува конкурентен за пласман во Лигата на шампиони во наредната натпреварувачка сезона

Финале во Лига Европа: Атлетико го демонтира Олимпик М. (Видео)

Популарните „јорганџии“ во 13. европско финале во клупската историја го совладаа Олимпик Марсеј со 3:0. Два гола за тимот на Диего Симеоне постигна Антоан Гризман (21. минута и 49. минута), третиот за потврда на победата на „Стад де Лион“ беше дело на Габи во 89. минута

Лига Европа: Атлетико М. и Олимпик М. за пехарот во Лион (Видео)

Тимот од Мадрид го совлада Арсенал со 1:0 за трето европско финале во последната декада што го дофати и францускиот прволигаш од Марсеј со гол во 116 минута против Салцбург. Австрискиот бундеслигаш го доби основниот дел со 2:0, резултат со кој и Олимпик славеше како домаќин