„Нè избркаа како кучиња“, обвинуваат отпуштените работници од „Баргала“

Нè избркаа како кучиња, обвинуваат стотината вработени во штипска „Баргала“ кои пред неколку дена добија отказни решенија од компанијата со образложението дека го прекршиле работниот ред...

„Боинг“ ќе отпушти 12.000 работници во САД

Американската компанија „Боинг“ планира да подели отпушти околу 12.000 вработени во САД во наредните недели. Компанијата соопшти дека во текот на неделата ќе подели отказни решенија...

Седум недели по Брегзит: Оставка на министерот за финансии, Џонсон разреши уште четворица

„Благодарност“ за досегашниот ангажман е искажана на министерот за Северна Ирска, Џулијан Смит, на Андреа Ледсом и на Естер Меквеј, министерки за бизнис и за домување, како и на министерката за животна средина, Тереза Вилерс

Слободни како птици: Седорф и Клајверт добија откази во Камерун

Во образложението на камериканската фудбалската федерација се наведуваат неуспешните настапи на Купот на африкански нации во Египет на кој репрезентацијата отпатува како бранител на титулата, а беше елиминирана во осминафиналето. Заедно со него заминува и сонародникот Патрик Клајверт кој беше дел од стручниот штаб