Забава и бројни изненадувања за посетителите: Денеска се отвора најголемиот ТЦ во земјава „Ист Гејт Мол“

„East Gate Mall“, најголемиот трговски центар во земјава, ќе биде отворен денеска. Нуди широк избор на 220 локални и интернационални брендови, а комплексот располага и со...

(Видео) Токио му посака добредојде на светот: Отворени 32-те летни Олимписки игри

Поразлични од сите досегашни поради пандемијата на коронавирус, денеска во јапонската престолнина Токио свечено беа отворени 32-те летни Олимписки игри, чие мото е „Побрзо, повисоко, посилно...

Двата аеродрома од утре во функција: Првиот лет од Скопје за Бремен

Оние што планираат да патуваат, се обврзани да бидат на аеродромите на три часа до летот, забрането е влегување во аеродромската зграда на роднини на патниците, а ограничено ќе биде и користењето на чекалницните. Авио-компаниите нема да воведат рестрикции на летовите, како што се споменуваше претходно за средното седиште во авионот да биде празно

МЗ: Не е точно дека Комисијата не даде препорака за отворање на границите

Во врска со објавените написи дека Комисијата за заразни болести не препорачала отворање на границите, Министерството за здравство целосно ја демантира информација како невистинита и информира дека на состанокот на Комисијата на заразни болести од 22 јуни, Комисијата донесе одлука за препорака за отворање на границите и таа одлука заедно со другите одлуки и препораки за отворање на економски субјекти се доставени до Владата