Евролигашка „метла“ во Атина: Реал М. прв до Фајналфорот во Виторија

„Кралевите“, кои патем се и актуелни шампиони на континентот, со 3:0 ја добија четвртфиналната серија со Панатинаикос, откако и вечерва во Атина го совладаа грчкиот состав со 89:82. Фенербахче, пак, поведе со 2:1 во четвртфиналтната серија со Жалгирис по триумфот во Каунас со 66:57

Антиќ поентерски скромен во Атина: Само три коша против Панатинаикос

Македонскиот интернационалец одигра 23 минути за Фенербахче пришто погоди по еднаш од игра и од линијата за слободни фрлања и запиша седум скока од вкупно 40. тимски. „Зелените“ на крајот славеа со 81:70