Солидарен фонд: Намалувањето на посмртнината е привремено, а е поради поголемиот број починати лица

До пандемијата умираа околу 1.200 корисници на пензија просечно месечно, а сега за време на пандемијата над 1.800 корисници на пензија, појаснуваат од Одборот и додаваат...

Хамилтон размислува за пензија

Актуелниот светски шампион во Формула 1, Луис Хамилтон го сподели своето мислење за крајот на кариерата. – Често размислувам за пензија. Во текот на изминатите пет...

Демба Ба ја заврши фудбалската кариера

Сенегалскиот напаѓач, 36-годишниот Демба Ба ја заврши фудбалската кариера во која во текот на 16 сезони настапуваше за бројни клубови, вклучувајќи ги премиерлигашите Челзи, Вест Хем...