Ракомет: Полина Кузнецова во ЖРК Вардар како замена за Херем и Мавсар

Руската репрезентативка и македонскиот женски ракометен првак потпиша договор на две години со можност за негово продолжување. Игра на позицијата лево крило. Висока е 168 сантиметри и меѓу „црвено-црните“ пристигнува како слободна ракометарка. Лани го освои златниот медал со „зборнаја“ на Игрите во Ро де Жанеиро