Глејзерови во искушение: Саудискиот принц нуди 4 милијарди фунти за Манчестер Ј.

Американците го презедоа менаџирањето на „црвените ѓаволи“ во 2004 година за сума од 790 милиони фунти. Оттогаш одбија неколку обиди за отстапување на мнозинскиот пакет на акции, но овојпат се ставени пред, навистина, големо искушение со оглед на богатата понуда на Бин Салман што же значи астрономски профит за ни

Желба на „Паркот на принцевите“: ПСЖ со 135 милиони евра по Мбапе

Напаѓачот има одлична сезона зад себе во дресот на Монако и со прикажаните партии го привлече вниманието на голем број фудбалски клубови на стариот континент, но само мал дел од нив може да си дозволат таков луксуз, а „светците“, без сомнение, се меѓу таквите. Интерес за него има и Реал Мадрид, Арсенал и неколку други гиганти во европскиот фудбал