„Алтернатива“: Благодарност до Мицкоски за понудата Гаши да биде мандатар, но ние сме дел од друг процес

Предлогот на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски до лидерот на „Алтернатива“, Африм Гаши да биде мандатар за состав на нова Влада, наместо новиот лидер на СДСМ,...

Покачување, сепак, ќе има: Цената на струјата нема да се зголеми за повеќе од 10 проценти, се чека понудата од ЕСМ до ЕВН Хоум

Цената на електричната енергија нема да се зголеми за повеќе од 10 проценти, уверуваат надлежните министри. Според нив, понудата што ЕСМ треба да ја даде кон...

Подготвуваат мега понуда: Баерн М. ќе издвои 120 милиони евра за Асенсио

На Шпанецот во Минхен се гледа како наследник на Рибери и Робен кои, според најавите, ја играат последната полусезона за Баварците. Фудбалерот изрази желба за разделба со „кралскиот клуб“ доколку не дојде до промена на статусот што моментно го има или, пак, да дојде до смена на Солари