Kонтрола во угостителски објекти во Тетово: Приведени четири странски државјанки во Жеровјане

Во 01.50 часот, пак, во угостителски објект во с.Жеровјане, тетовско, од слобода биле лишени четири странски државјанки – К.И.(29) од Република Бугарија, Д.К.(32) од Република Србија,...