ОЈО:Досега седум приведени, побарана е мерка притвор за 14 осомничени

Основното јавно обвинителство – Скопје вечерва соопшти дека по прибирање на доказниот материјал за петнаесеттемина инволвирани во нередите кај Собранието  првично започна постапка поради постоење на основано...