(ВИДЕО)Дел од уапсените за инцидентите во Собранието спроведени во суд

Алсат-М го сними спроведувањето во суд на дел од приведените учесници во упадот во Собранието при што беа претепани пратеници од парламентарното мнозинство. Меѓу другите, приведени...