Села: Се соочуваме со вистински масакр во судството, десетици судии и обвинители се под тотална контрола на ДУИ

Седум години од кога беа објавени првите „бомби” од СДСМ, не видовме речиси никакви пресуди во случаи на корупција и криминал на високо ниво, изјави претседателот...

Села останува на чело на Алијанса за Албанците до вториот Конгрес на 27 март 2022 година

Алијанса за Албанците  по денешното одржување на Централното собрание на партијата на кое беа разгледани резултатите од неодамнешните локални избори, ја донесе одлуката вториот Конгрес на...

Села: Стоиме зад секаква комисија која ќе работи за расветлување на трагедијата во тетовската модуларна болница

Претседателот на Алијансата за Албанците Зијадин Села прашан за став околу барањето за анкетна комисија за трагедијата во тетовската модуларна болница, истакна дека стојат зад секаква...

Распишана меѓународна потерница по Војминовски

Министерството за внатрешни работи денеска распиша меѓународна потерница за Никоја Војминовски, главниот осомничен за нападот на претседателот на Алијанса за Албанците Зијадин Села. Војминовски во текот...