Шеснаесетфинале во фудбалскиот Куп: Шкендија против Кит Го, Вардар кај Победа, Работнички во Виница

Во Фудбалската федерација на Македонија денеска со ждрепка беа одредени двојките за шеснаесетфиналето од националниот Куп. Академија Пандев и Силекс, како финалисти од ланското издание во...

ПМФЛ: Академија П. и Ренова без пораз, Шкендија и натаму без победа

Струмичани со 2:0 го совладаа Борец, тимот од Џепчиште попладнето ремизира против Шкупи на Чаир - 2:2, а тетовските „црвено-црни“ одиграа 1:1 со Македонија Ѓ.П. во првиот натстап пред своите навивачи во сезоната. Вчера Вардар го совлада Работнички со 2:0