Нормализиран за сообраќај регионалниот пат преку Галичица, на Табановце за излез се чека два часа

АМСМ информира дека регионалниот патен правец кој води преку Националниот парк Галичица е нормализиран за секаков вид на сообраќај. Тој беше во прекин поради изведување градежни...

Зголемена фреквенција на возила за излез од државата: На ГП „Табановце“ се чека околу 30 минути

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено и по суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На ГП „Табановце“,...